8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle çalışan kadın personelimize karanfil ve hediyelerini takdim etti.
 
Rektörlük makamında gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul “Kadınlarımız, ülkemizin ve toplumun temel yapı taşlarını oluşturmaktadır. Fedakârlık, özveri, gayret ve üstün çabalarıyla toplumumuzu ayakta tutan varlığıyla da dünyamıza değer katan, baş tacımız olan fertlerdir.
 
Kadınlarımız, bir milletin temelini oluşturan aile birliğimizin teminatı, sevgi ve şefkatin yeşerdiği yegâne yuvamızın kurucularıdır.
 
Günlük yaşamımızda farklı isimlerle farklı statülerle karşımıza çıkan kadınlarımız; bazen anne, bazen kız kardeş, evlat en önemlisi de hayat boyunca samimi bir hayat arkadaşı olmaktadır.
 
Günümüzde sanat, spor, siyaset, iş dünyası, bilim camiası gibi tüm alanlarda belki de en önemlisi ülkemizin geleceği olan yavrularımızın aile eğitiminde ismini dünyaya duyuran kadınlarımız, azim ve gayretiyle birçok insana ilham ve umut olmaktadır.
 
Hangi kimlikle olursa olsun bütün kadınların evvela insan olduğunun farkına vararak hiçbir ayrım gözetmeksizin, rencide edici her türlü söz ve davranışlardan uzak durmak toplumsal görev ve sorumluluğumuz olmakla birlikte ahlaki ve insani bir vazifemizdir.
 
Bu vesileyle 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü kutlar, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam temenni ederim.” ifadelerini kullandı.


Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content