Akademik ve İdari Personele Yönelik Online Eğitim

Akademik ve İdari Personele Yönelik Online Eğitim

Üniversitemiz Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ile ALONET koordinesiyle Akademi Eğitim Uzmanı Sayın Huriye KARADAĞ tarafından akademik ve idari personelimize yönelik “kurumsal kültür, ortak kurum, iletişim teknikleri, takım çalışması” konulu online eğitimi verilmiştir.

Sayın Rektörümüz, Savunma Sanayi kuruluşlarıyla yaptığımız iş birliğiyle Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olarak önemli projeleri yakından inceleme ve bu projelere dahil olma fırsatını yakaladık. “Tarım, Savunma ve Turizm” On birinci Kalkınma Planında üç öncelikli alan olarak yer almıştır. Biz, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olarak bu öncelikli alanlardan ikisinde faaliyet göstereceğiz.Üniversite olarak Savunma Sanayindeki hedeflerimizin yanı sıra tarım alanında da Türkiye’nin en etkin ve güçlü projelerini geliştirmeye talibiz.” şeklinde konuştu. 

Yapılan eğitime Sayın Rektörümüz Mehmet KUL başta olmak üzere tüm akademik ve idari personelin tamamına yakını iştirak etmiştir. Sayın Rektörümüz, Bu tür faaliyetlerin farklı aralıklarla düzenli olarak yapılması gerektiğini vurguladı. Söz konusu eğitimin uygulanma aşamasında sosyal mesafe kuralına hassasiyetle riayet edilmiş; personelin bazıları toplantı salonundan, bazıları ofislerinden ve uzaktan çalışanlar da evlerinden eğitime online olarak katılmışlardır. Söz konusu eğitim; 28 Nisan’da öğretim görevlileri ve araştırma görevlilerine, 29 Nisan’da Sayın Rektörümüz Mehmet KUL başta olmak üzere tüm öğretim üyelerine, 30 Nisan’da ise bütün idari birimlerimizdeki her düzeyde idari personele yönelik bir organizasyonla gerçekleştirilmiştir.

            Uzman Huriye KARADAĞ sunumunda:” Kurum kültürünün, kurumsail iletişim tekniklerinin ve kurum ve kuruluşlarda takım çalışmasının önemine değinerek, bu üç alanda hazırladığı sunumlar ve canlı örneklerle personelimizle interaktif bir şekilde çok faydalı bir program icra etti.

            Programların üçüncüsü olarak verilen idari personele yönelik eğitimin kapanış değerlendirmesinde Genel Sekreterimiz Kadir Ali SEÇER, verilen eğitimin yeni kurulmakta olan Üniversite açısından önemine vurgu yaparak bu tür eğitimlerin çeşitlendirilerek personelin hzmetine sunulacağını ifade etti.Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content