Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet KUL’un  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı;

Atalarımızın canlarını vererek bizlere emanet ettiği bu kutsal vatanı; aynı şuurla gelecek nesillere bırakmak, gençlerimizin görev ve sorumluluklarının başında gelir. Türk milleti, birlik ve beraberlikle her zorluğun üstesinden gelmiş, söz konusu vatan olunca; yediden yetmişe gönüllerden Mehmet Akif’in terennüm ettiği gibi “Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda/ Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda” sözünü kendisine şiar edinmiştir. Vatan, ezan, bayrak, millet gibi kutsal değerleri korumak için bu uğurda canlarını seve seve feda etmişlerdir. Bu anlayışın timsali olan Gazi Mustafa Kemal; Samsun’dan başlayarak Anadolu’da devam eden milli mücadele serüvenini başlatmış ve gençlerimize şöyle seslenmiştir: “Gençler, Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.”

Bu vesileyle kıymetli gençlerimizin, tarihimize ve değerlerimize sahip çıkarak bu bilinci geleceğe taşıyacaklarına canı gönülden inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyorum.


Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content