İki Üniversite Arasında Önemli Protokol

İki Üniversite Arasında Önemli Protokol

Üniversitemiz ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) arasında imzalanan protokol neticesinde Sivas Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu ve İşletici Anonim Şirketinden (Cumhuriyet Teknokent) yüzde 10 hisse devri gerçekleştirildi.
 
Bilimsel çalışmaların teoriden pratiğe (ürüne) dönüştürüldüğü ve ticarileşme aşamasında önem arz eden Cumhuriyet Teknokent’in yüzde 10 hissesiyle yapacağı akademik çalışmalar için bir dönüm noktası olmanın yanında daha güçlü daha başarılı bir çalışma imkânına sahip olunacaktır.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlük makamında düzenlenen protokole SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ve Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul katıldı.
 
Protokolün ardından açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul “Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olarak yaptığımız bu anlaşma ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Cumhuriyet Teknokent’e ortak olmuş olduk. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi için Teknokent oldukça önemli. Akademisyenlerimizin burada yapacağı çalışmalar ticarileşme açısından oldukça önemli olacaktır. İki üniversite birbirlerini tamamlayıcı çalışmalar yapmalı. Cumhuriyet Teknokent ile yaptığımız bu anlaşma ile bunun en güzel örneğini sergilemiş olduk. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
 
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ise konuşmasında “ Sivas Valiliği, Sivas Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ortaklığı ile kurulan Cumhuriyet Teknokent’e bugün yeni bir paydaş daha kazandırdık. Yüzde 85 Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin payı vardı. Prof. Dr. Mehmet Kul Hocamla daha önce de görüşmüştük bu konu ile alakalı. Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olarak buradan bir hisse almak istediklerini belirttiler. Şu anda yüzde 10 hisseyi Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne vermiş olduk. Böylelikle iki Üniversitenin ortak çalışma yapacağı zemini oluşturmuş olduk. Ben hep söyledim Sivas Cumhuriyet Üniversitesinin tüm imkânlarından iki üniversite de yararlanmalı diye. Tekrar hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.


Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content