İleri Alaşımlar Üretim Merkezi İçin Cihaz ve Ekipman Alınacak

İleri Alaşımlar Üretim Merkezi İçin Cihaz ve Ekipman Alınacak

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul’un yürütücülüğünü yaptığı, İleri Alaşımlar Üretim Merkezi Projesinde önemli adımlar atılıyor. Proje kapsamında cihaz, sistem ve ekipman alımı yapılarak üretim çalışmalarına başlanılacak.
Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul tarafından geliştirilen İleri Alaşımlar Üretim Merkezi Projesi Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında destek almaya hak kazanarak, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü (OSB) - İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) iştirakiyle kuruldu.
İŞGEM’de yer alan ofise kuruluşu yapılarak çalışmalarına başlanılan İleri Alaşımlar Üretim Merkezi’nde savunma sanayi ve medikal başta olmak üzere sivil sektörün de ihtiyaç duyduğu, her bir aşamasında yüksek katma değerli ürünler üretilecek ve Ar-Ge çalışmaları yürütülecek. Ayrıca merkezde ülkemizde üretimi çok az olan ve stratejik öneme sahip olduğu için güçlükle ithal edilen metal tozların da üretimi yapılacak. Söz konusu bu üretimle birlikte hem yerli ve milli savunma sanayiye destek verilecek, hem de ilimizde savunma sanayine yönelik üretim yapan firmaların ihtiyaçları karşılanacak.
Proje kapsamında;
VAKUM METALURJİSİ,
TOZ METALURJİSİ ve
EKLEMELİ İMALAT yapılacaktır.
İleri Alaşımlar Üretim Merkezinde ihtiyaç duyulan cihaz ve sistem alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19. Maddesi açık ihale usulü ile 01 Mart 2021 Pazartesi günü saat 14:00’de gerçekleştirilecektir. Söz konusu ihale ilanı Kamu İhale Bülteninde 29 Ocak 2021 Cuma günü itibariyle yayımlanmıştır.


Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content