KAMUOYUNA DUYURU

KAMUOYUNA DUYURU

KAMUOYUNA DUYURU
04.04.2021 tarihinde bazı emekli amirallerin darbeyi çağrıştıran açıklamaları üzerine Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Senatosu acil toplanmış ve aşağıdaki kararı almıştır:
“15 Temmuz’da dahili ve harici şer odaklarının ittifakı Ülkemize diz çöktürmek istemiş ancak Türk milleti topa, tüfeğe, savaş uçaklarına iman dolu göğsünü gererek bu alçakça saldırıyı püskürtmüş ve hem vatan hainlerine hem de uluslararası hamilerine gerekli dersi ve cevabı vermiştir. Anlaşılan o ki; Türk milletinin beka mücadelesinde ölüme meydan okurcasına ferasetli duruşunu hala içine sindiremeyen, Türkiye’yi geçmişin alışkanlıklarıyla karanlığa sürüklemek isteyen dahili unsurlar maalesef hala var. Bu şer odaklarının sözcülüğünün geçmişte Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şerefli üniformalarını taşıyan bir güruh tarafından icra edilmesi, bu alçakça açıklamanın Türk Silahlı Kuvvetleri’nin özellikle 15 Temmuz sonrası operasyonel gücü, etkisi ve isabetinin artarak devam ettiği ve Suriye'nin Kuzeyinde, Doğu Akdeniz’de, Ege Denizi’nde, içerde ve dışarda terörü bitirme noktasına getirdiği bir döneme denk gelmesi manidardır.
Türk milletinin, milli egemenliği, milli iradeyi ve demokrasiyi hedef alacak hiçbir girişime yaşama hakkı tanımayacağına yakın tarih şahittir ve buna cüret edenlerin gerekli cevabı alacağından kimsenin şüphesi olmasın. Bir avuç çapulcunun Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şerefine ve seçimle gelen meşru iktidar ile uyumlu yürüyüşüne halel getirmesine asla müsaade edilmeyecektir.
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, demokrasinin, demokratik değerlerin ve seçimle işbaşına gelen meşru iktidarın sonuna kadar destekçisidir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur”. 04.04.2021
SİVAS BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ SENATOSU

Copyright © 2023 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 58100 Merkez/Sivas
Skip to content