"Kızlar İçin STEM Projesi" Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin Katılımıyla Gerçekleştirilecek


ERASMUS+ Gençlik Programı Projesi kapsamında Hitit Üniversitesi tarafından hazırlanan ve 2020/R3 Erasmus+ Ana Eylem 3 Gençlik Diyaloğu kapsamında desteklenmeye hak kazanan “Kızlar için STEM” projesi Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

“Kızlar için STEM” projesi, kızların bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarına yönlendirilmelerini, bu alanlardaki başarılarının arttırılmasını hedefliyor. Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından 20.320,00 Euro hibe sağlanan proje; Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin yanı sıra Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve OSTİM Araştırma Geliştirme Eğitim Kalkınma ve Dayanışma Vakfının  iş birliğiyle yürütülecek.

Proje kapsamında 5-8 Temmuz 2021 tarihlerinde Çorum İlinde “Kızlar İçin Stem Zirvesi” düzenlenecek. 3 gün devam edecek olan Zirvede;

 

"Kızlar İçin STEM!" Açılış Toplantısı - Erasmus+ ve Youth Pass Tanıtımı,

"Güçlü Kadınlar ve Geleceğin Ana Aktörleri" Söyleşisi,

"Yerinde Gör" Fabrika Gezileri,

"STEM'e Dair Herşey" Kariyer Paneli,

"Sen de yapabilirsin!" Çalıştayı,

HÜBTUAM ve Mühendislik Fakültesi Laboratuvar Ziyareti,

"Teknoloji ve Bilim Tutkusu Engel Tanımaz!" Paneli,

"Kızlar İçin STEM!" Değerlendirme ve Kapanış Töreni programlarına yer verilecek.

Projede; STEM alanlarına ilgi duyan lise son sınıftaki kız öğrencilere, STEM alanında lisan-yüksek lisans ve doktora eğitimi almış öğretmen ve akademisyenler tarafından eğitim verilecek.

 


Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content