"Köy Okullarına Uzay Tanıtım Projesi" Kapsamında Suşehri İlçesi Şehit Sezai Seven İlkokulunda Bir Dizi Etkinlik Gerçekleştirildi


Üniversitemiz Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ile Üniversitemiz öğrencilerinden oluşan Havacılık ve Uzay Topluluğunun ortak sorumluluk projesi olan "Köy Okullarına Uzay Tanıtım Projesi" kapsamında, 13 Ekim 2021 Çarşamba günü Sivas Suşehri ilçesi Şehit Sezai Seven İlkokulunda bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.
Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul, Suşehri İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Yıldız, Suşehri Şehit Sezai Seven İlkokulu Müdürü Cantekin Almalı, öğretmen ve Havacılık ve Uzay Topluluğu üyesi öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte ilkokul öğrencileri hem eğlendi hem de yeni bilgiler edindi.
Etkinlik öncesi öğrencilerle yakından ilgilenen Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul, öğrencilerin hayal dünyasında havacılık ve uzay bilimleri alanında yeni ufuklar açmak için proje yürüttüklerini belirterek; “Bundan sonraki süreçte de Havacılık ve Uzay Topluluğumuz ile etkinlikler gerçekleştirecek, bu alana ilgi duyan, hayal kuran yeni gençler yetiştireceğiz” ifadelerine yer verdi.
Üniversitemizin havacılık ve uzay bilimleri alanında yürüttüğü çalışmalar hakkında da bilgi veren Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul, “Üniversitemiz Savunma Sanayi alanında faaliyet gösteren kuruluşlarla iş birliği içerisinde çalışmalar yapıyor. Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerimiz Savunma Sanayi kuruluşlarında görev alıyor, yürütülen çalışmalarda görev alıyor. Bu önemli bir fırsat” ifadelerine yer verdi.
"Köy Okullarına Uzay Tanıtım Projesi" kapsamında ilk olarak ilkokul öğrencilerine uzay bilimleri konusunda sunum yapıldı. Sunumun ardından öğrenciler gruplara bölünerek bilgi yarışması düzenlendi. Öğrencilerin kıyasıya mücadele ettiği bilgi yarışmasının kazananı ise tüm öğrenciler oldu. Eğlenceli geçen yarışma ve etkinliklerin ardından öğrencilere hediyeler verildi.

Copyright © 2023 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 58100 Merkez/Sivas
Skip to content