Öğretmenlere Lisansüstü Eğitim İmkânı

Öğretmenlere Lisansüstü Eğitim İmkânı

Üniversitemiz ile Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında lisansüstü eğitim iş birliği protokolü imzalandı.
  Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Mehmet Nezir Gül ve Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet KUL tarafından imzalanan protokolle Bilim ve Sanat Merkezlerinde (BİLSEM) görev yapan öğretmenlerin "Savunma Teknolojileri Ana Bilim Dalı’nda lisansüstü eğitim almalarına imkân sağlandı. 
  İmzalanan protokolle özel yetenekli öğrencilerin kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmaları amacıyla faaliyet gösteren BİLSEM’lerde görevli öğretmenler, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip edecek
  İmzalanan protokole ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul; “Lisansüstü eğitim iş birliği protokolü ile hem BİLSEM’de görevli öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz yeni bilgilerle buluşacak. Öğrencilerin başarıya ulaşmasındaki en büyük etken olan öğretmenlerimizin Savunma Teknolojileri alanında Yüksek Lisans yapmalarına imkân tanımak, gelişen ve her sürekli yenilenen teknolojiyle iç içe olmalarına katkı sağlamak amacıyla imzaladığımız protokolümüz her iki kurum için de hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.
  Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül ise "Her iki tarafın eğitim, öğretim ve araştırmaya ilişkin iş birliği koşullarını düzenlemeyi, bilim ve sanat merkezlerinde görev yapan öğretmenlerin "Savunma Teknolojileri Ana Bilim Dalı"nda lisansüstü eğitim almalarını, üniversitenin altyapı, bilgi ve tecrübelerini kullanarak AR-GE faaliyetlerinde bulunmalarını, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde görev yapan akademisyenler ile bilim ve sanat merkezi öğretmen ve öğrencilerinin bilim söyleşilerinde bir araya gelmelerini ve tüm çalışmalara ilişkin usul ve esaslar ile tarafların yükümlülüklerini kapsayan bu protokolün herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz" dedi.
            Konuşmaların ardından BİLSEM’de görevli öğretmenlerin Savunma Teknolojileri alanında Yüksek Lisans yapmalarına imkân tanıyan protokol imzalandı.

Copyright © 2023 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 58100 Merkez/Sivas
Skip to content