Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Meftuni Yekeler, Stanford Üniversitesi’nin Yayınladığı Dünyada İlk %2’lik Dilimde Olan En İyi Bilim...

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Meftuni Yekeler, Stanford Üniversitesi’nin Yayınladığı Dünyada İlk %2’lik Dilimde Olan En İyi Bilim İnsanlarının Sıralandığı Listeye Girmiştir

Stanford Üniversitesi’nden Dr. John PA Ioannidis, K. W. Boyack ve J. Baas’ın PLOS Biology dergisinde yayımlanan “Updated science-wide author databases of standardized citation indicators” başlıklı makalesine göre dünyada ilk %2’lik dilimde olan dünyanın en iyi bilim insanlarının sıralandığı listeye Maden & Metalurji alanındaki kariyer boyu akademik çalışmaları nedeniyle dahil olmuştur.
Stanford Üniversitesi’nden Dr. John PA Ioannidis tarafından yönetilen bir araştırma ekibi, standart atıf göstergeleri temelinde dünyanın en iyi 159.684 bilim insanını kapsayan (ilk % 2) bir veri tabanı oluşturmuştur.
Standart atıf göstergeleri, bilim insanlarının atıf sayıları, H-indeks değerleri, ortak yazarlıkları ve kariyer boyu etki faktörlerine bağlı olarak hesaplanmıştır. Çalışma, bu göstergeleri kullanılarak bilim insanlarını 22 bilimsel alan ve 176 alt alanda sınıflandırmaktadır.
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olarak, Prof.Dr. Meftuni Yekeler’e üniversitemize yaşattığı gurur için teşekkür ediyoruz.


Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content