Rektörümüz Kadına Şiddete Sıfır Tolerans Toplantısına Katıldı

Rektörümüz Kadına Şiddete Sıfır Tolerans Toplantısına Katıldı

            Sivas Valisi Salih Ayhan’ın başkanlığında ‘Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Toplantısı’ gerçekleştirildi. Sivas Valiliği ek binası makam toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

            Toplantıda; Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele alanında çalışan tüm kurumların, 2019 yılı verileri değerlendirilerek mevcut duruma ilişkin analizler yapıldı.

            Toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, “Toplantıda konuşan Valimiz Salih Ayhan; "İnsan eşrefi mahlûkattır, yaratılmışların en şereflisidir. Anne, eş, evlat, kardeş, komşu, arkadaş olan kadın hepsinden önce bir insandır. 2019 yılında Sivas özelinde: Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan 6431 personele, cezaevindeki 700 hükümlüye, 68 muhtara (3 kere), 4000 vatandaşa ulaşılarak konu ile ilgili eğitim faaliyetleri gerçekleştirilmiştir. Şiddet görme tehdidi altındaki kadınlarımızı, şikâyet ve takip mekanizmalarını işletme noktasında daha duyarlı olmaya; konuyla ilgili sivil toplum kuruluşlarımızı da meselenin bu yönüne daha çok vurgu yapmaya davet ediyoruz" ifadelerine yer verdi. 


Copyright © 2023 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 58100 Merkez/Sivas
Skip to content