Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul “Dijitalist 2022” Kongresine Konuşmacı Olarak Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul “Dijitalist 2022” Kongresine  Konuşmacı Olarak Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul, Dijital Sağlık ve Biyoinformatik Derneği (DSBD) tarafından İstanbul’da düzenlenen “Dijitalist 2022” Kongresine katıldı.
Kongrenin açılış konuşmasını yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni teknolojiler ve bu teknolojilerin hızla yaygınlaşmasının, tedavi yöntemlerine de benzersiz yenilikler getirdiğini kaydederek “Bugünkü Kongre, sağlık ekosistemini doğrudan ya da dolaylı olarak etkileyen paydaşları bir araya getirmesi açısından çok kıymetli. İki gün sürecek Kongredeki oturumlar sektörde ciddi bir sinerji oluşturacak.” dedi.
24-25 Haziran 2022 tarihlerinde iki gün boyunca 4 oturum ve çeşitli eğitimlerden oluşan “Dijitalist 2022” Kongresinin 24 Haziran Cuma günü gerçekleştirilen “Sağlıkta Dijital Dönüşüm” başlıklı oturumuna Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul konuşmacı olarak katıldı. Ülkemizin sağlık sektöründeki dijital dönüşüm hedefleri, bu hedeflere ulaşmak için yapılan çalışmaların sağlık sunumuna etkileri, bundan sonra neler yapılması gerektiği konularının konuşulduğu oturumun moderatörlüğünü Dijital Sağlık ve Biyoinformatik Derneği Başkanı Doç. Dr. A. İlker Tekkeşin ve İstanbul Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Emin Kalkan yaptı. “Sağlıkta Dijital Dönüşüm” oturumunun Expert Konseyi Rektörümüz Prof. Dr Mehmet Kul ile birlikte Sağlık Bakanlığı Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Mahir Ülgü, Turkcell Teknoloji, Yapay Zeka, Veri Bilimi ve Analitik Çözümler Direktörü İnanç Çakıroğlu, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdoğan Çetinkaya’dan oluştu.
Ülkemizin mühendislik eğitimine yön veren hocalarından biri olduğu vurgulanan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul, sağlık alanında büyük veri konusunda çalışan insan kaynağının oluşturulmasında atılabilecek adımlara ve sağlık sektörü ile iş birliği konusunda yapılabilecek çalışmalara dair sorulan soruları yanıtladı.

Copyright © 2023 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 58100 Merkez/Sivas
Skip to content