Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul Lefaxx Jeans Firmasını Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul Lefaxx Jeans Firmasını Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul, kurumlar arası iş birliği kapsamında Sivas Organize Sanayi Bölgesinde 12 bin 250 m² alan üzerinde 500 personeli ile üretim yapan Lefaxx Jeans firmasını ziyaret etti. 
Ziyarette Genel Müdür Mürsel Önder ile bir araya gelen Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul, fabrikada üretilen tekstil ürünlerini yakından inceledi. Ürettiği ürünleri Avrupa’ya pazarlayan Lefaxx Jeans firmasının Sivas için ciddi bir değer oluşturduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul, üreten, kendini geliştirmeye hazır firmalarla Üniversite Sanayi iş birliğini kurmak için çalışmalar yapıldığını söyledi.
Üniversite Sanayi iş birliğini kurarak savunma sanayine yönelik üretim kapasitesi oluşturmak için bir dizi görüşmeler yapan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul, “Üniversite-Sanayi iş birliği kapsamında Sivas’a ve ülkemize katkısı olan kurumlarla iş birliği ve protokoller imzalamaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda Lefaxx Jeans firmasını da ziyaret ederek iş birliği yapılabilecek alanlarda ortak fikir alışverişinde bulunuyoruz” ifadelerine yer verdi.  
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Genel Müdür Mürsel Önder ise Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin yaptığı çalışmaların önemli projelere zemin hazırladığını ve önümüzdeki süreçte Sivas’ımıza ciddi anlamda değer katacağını ifade etti.


Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content