Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul’dan Ramazan Ayı Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul’dan Ramazan Ayı Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul, Ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ramazan-ı Şerif’in ülkemize sağlık ve bereket getirmesini dileyen Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

11 ayın sultanı Ramazan ayına bir kez daha kavuşmanın sevincini ve heyecanını yaşıyoruz. Ramazan ayı insanları kurtuluşa götüren, doğruyu yanlıştan ayıran Kur'an'ın indiği aydır. Bu mübarek ay, günahları terk etmek ve duaya yönelmek için önemli bir fırsattır. Özellikle ülkemizin ve tüm İslam aleminin salgın hastalıkla mücadele ettiği bu zorlu günlerde duaya, birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyacımız var. Yan yana olamasak ta gönül birlikteliğini sürdürmeli, yardımlaşmaya her zamankinden daha çok önem vermeli, yetimleri, muhtaçları sevindirmeliyiz. Kendine yeten bir Millet olduğumuzu Ramazanın bereketini de fırsat bilerek fiilen ilan ve ispat etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemiz ve bütün İslam aleminin Ramazan-ı Şerifini kutlar, bu mübarek ayın tüm insanlığa sağlık, sıhhat, barış, huzur ve hoşgörü getirmesini temenni ederim.Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content