Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul’un 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

<b>Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul’un 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı</b>

Demokratik hak ve hürriyetlerin korunmasının, haber alma özgürlüğünün kullanılabilmesinin vaz geçilmez unsuru olan gazeteciler, tarihin her döneminde son derece önemli ve bir o kadar da zor bir görevi ifa etmektedir. Günümüzde dijital teknoloji baş döndürücü bir hızla değişmekte ve gelişmektedir. Buna paralel olarak kolay kullanım imkânları sunan birçok yeni ve yaygın medya mecraları da hayatımıza hızlı bir giriş yapmıştır.
 
       Tüm bu gelişmeler hemen her alanda bilgiye erişimi son derece kolaylaştırmış olmakla birlikte en temel haklardan biri olan doğru ve güvenilir habere ulaşma noktasında gazetecilik mesleği daha fazla bir önem ve kıymet arz etmektedir. Hiç şüphe yok ki gazetecilik mesleği büyük sorumluluk gerektiren, zor ve meşakkatli bir iştir. Gazetecilerimiz bu görevi son derece zor şartlar altında, hatta bazı durumlarda canlarını tehlikeye atarak fedakârca ifa etmektedir. Bu sebeple tüm gazetecilerimize kolaylıklar diliyor, kazasız belasız, sağlıklı hayırlı ve başarılı hizmetler temenni ediyorum.
 
       Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin kuruluşundan günümüze kadar olan süreçte, Üniversitemizin tanıtılması, bilimsel ve sosyal çalışmalarımızın kamuoyuna duyurulması konularında basın kuruluşlarımızın objektif ve yapıcı yaklaşımlarıyla her zaman yanımızda olduğunu görmek, olumlu katkılarını ve desteklerini hissetmek, hedeflerimize giden yolda bizleri daha çok motive etmekte ve güç vermektedir. Bizlerin de bu motivasyon ışığında, sorumluluk bilinci içerisinde her zamankinden daha çok çalışma, Üniversitemizi daha iyi noktalara taşıma kararlılığında olduğumuzu ifade etmek istiyorum.
      
            Bu duygu ve düşüncelerle, tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content