Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul’un 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. Yıldönümü Mesajı

<b>Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul’un 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. Yıldönümü Mesajı</b>

Milletimizin kaderini ve tarihin akışını on binlerce şehit vermek pahasına değiştirdiğimiz Çanakkale Deniz Savaşları; dünya üzerinde verilmiş en büyük savunma savaşlarından biri olmuştur. 18 Mart 1915’te, vatanını işgalden korumaya çalışan Türk milletinin mücadelesi düşmanın dahi saygısını kazanmış ve “Çanakkale Geçilmez!” şiarıyla hafızalara kazınmıştır.
Dünyanın bu en büyük savunma savaşlarından birini veren büyük Türk milletinin torunları olarak; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.” diyerek işaret ettiği bilinç doğrultusunda çalışma kararlılığındayız.
Ülkemizin savunma sanayi alanında son yıllarda gösterdiği ve dünyanın dikkatini çeken teknolojik atılımlara; SBTÜ olarak savunma teknolojilerine odaklandığımız eğitim modelimiz ile katkı sunmak için üzerimize düşeni yapma gayretindeyiz. Bu çerçevede üstlendiğimiz misyon ve sorumluluğun farkında olarak yılmadan, yorulmadan elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümü vesilesiyle; hürriyete olan şaşmaz inancımızla, istiklalimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile kahraman şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Copyright © 2023 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 58100 Merkez/Sivas
Skip to content