Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

<b>Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı</b>

Milli Mücadeleyi tek çatı altında toplayan ve egemenliğin halka teslim edilmesi nihai amacını taşıyan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun 103. yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

Meclisimizin yaktığı bağımsızlık meşalesi, önce mücadelenin tek elden yönetilerek İstiklal Savaşı’nın kazanılmasını sağlamıştır. Ardından TBMM, Cumhuriyetimizin ilanı ile, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” sözüyle ifade ettiği gibi, hakimiyeti halka teslim etmiştir.

Milli Mücadelenin zaferle sonuçlandırılması ve sonrasında gerçekleştirilen Türk İnkılabı ile, çocuklarımızın hür bir istikbalde doğmalarını sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; 23 Nisan’ı da geleceğimizin teminatı, ülkemizi ve milletimizi aydınlık yarınlara kavuşturacak olan çocuklara armağan etmiştir.

İstikbâlimizin güvencesi, kahraman neslin kıymetli hazineleri olan çocukları; donanımlı, eğitimli, özgürce düşünen, vatanı ve milleti için çalışıp üretebilen bireyler olarak yetiştirmek, SBTÜ ailesi olarak en büyük arzumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle, Millet Meclisimizin açılışının 103. yılını ve 6 Şubat günü ülkemizi yasa boğan depremlerden etkilenen çocuklarımız başta olmak üzere tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.


Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content