Rektörümüzden ROKETSAN'a ZiyaretSayın Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet KUL, Savunma Sanayi alanında önemli Kuruşlardan ROKETSAN’a ziyaret gerçekleştirdi.

Türkiye’nin önde gelen savunma sanayi kuruluşlarından biri olan ROKETSAN; Ulusal Roket ve Füze Sanayi Politikaları çerçevesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri ve dünya pazarındaki müşterilerinin istek ve beklentilerini yerine getirmek hedefiyle Savunma Sanayisi İcra Komitesi kararı ile “Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) roket ve füze ihtiyaçlarının karşılanması, ülkemizde roket ve füze tasarımı, geliştirilmesi ve üretimi konularında lider bir kuruma sahip olunması” amacıyla 14 Haziran 1988 tarihinde kurulmuştur. ROKETSAN, Türkiye’nin gururu olma yolunda; 2017 yılında dünyanın en İyi 100 Savunma Sanayisi firması sıralamasına 98., 2018 yılında 96., 2019 yılında ise 89. olmuştur.

Dünyada ve ülkemizde yaşanan gelişmeler çerçevesinde, ROKETSAN gibi yerli ve millî bir Kuruluş ile iş birliği yapmak, AR-GE faaliyetlerini yürütmek, projeler geliştirmek, yüksek lisans/doktora öğrencilerinin sektörde gelişimlerini sağlamak amacıyla Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Savunma Sanayi projelerine iştirak edebilmek gibi konularda iş birliği imkân ve kapasitelerini değerlendirmek üzere Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet KUL ile ROKETSAN Genel Müdürü Sayın Murat EKİNCİ ile verimli bir görüşme gerçekleştirdi.

İki tarafında gerçekleştirmesi gereken iş birliklerinin hem iki Kurum hem ülkemiz açısından verimli sonuçlar doğuracağı kanaatinde olduklarını söylediler.Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content