SANLAB Simülasyon Araştırma Geliştirme Sanayi Ticaret Limitet Şirketi Kurucusu Salih Kükrek ile Söyleşi

SANLAB Simülasyon Araştırma Geliştirme Sanayi Ticaret Limitet Şirketi Kurucusu Salih Kükrek ile Söyleşi

Üniversitemiz tarafından başlatılan Online Konferans serisinin bu haftaki konuğu SANLAB Simülasyon Araştırma Geliştirme Sanayi Ticaret Limitet Şirketi kurucusu Salih Kükrek oldu. Üniversitemiz Bilim ve Teknoloji Topluluğu koordinasyonuyla gerçekleştirilen organizasyonda “Teknoloji Girişimciliği Tecrübe Paylaşımı” hakkında online konferans yoluyla akademik ve idari personelimizle bir araya geldi.
 
SANLAB Şirketinin ilk Teknogirişim şirket olduğunu, devlet tarafından desteklenerek kurulan ilk teknoloji girişimi ve devlet tarafından Silikon Vadisi'ne Gönderilen İlk Girişimci olduklarını belirten Salih Kükrek, teknogirişim sermayesi ile kurulan ilk teknoloji şirketi olma özelliğini taşıdığını söyledi. Yerli arabanın tanıtımında similasyon desteği verdiklerini, Yükseköğretim Kurumunda (YÖK) sanal laboratuvar kurduklarını, 2012 yılında Türkiye’nin en iyi 10 teknoloji girişim şirketinden biri seçildiklerini anlatan Kükrek “Ödül olarak devletimiz bizi ABD’deki Silikon Vadisi’ne gönderdi. Orada bir aylık bir programa katıldık ve dünya pazarını keşfettik. Simülasyon sektörünün merkezinin Silikon Vadisi değil, ‘Simülasyon Vadisi’ diye başka bir yer olduğunu öğrendik.” dedi.
 
Öğretim üyeleri, araştırma görevlileri, öğrenci ve idari personelle birlikte gerçekleşen konferansta Salih Kükrek, kendisine sorulan soruları cevapladı. Program bitiminde Dr. Öğr. Üyesi Fuat ERDEN, Sayın Salih Kükrek’e katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Copyright © 2023 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 58100 Merkez/Sivas
Skip to content