SBTÜ Lisans Öğrencileri İngilizce Muafiyet Sınavına Girdi

<b>SBTÜ Lisans Öğrencileri İngilizce Muafiyet Sınavına Girdi</b>

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından 21 Eylül 2022 Çarşamba günü lisans öğrencilerine yönelik İngilizce Muafiyet Sınavı gerçekleştirildi.
Eğitim dili %100 İngilizce olan Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Uçak Mühendisliği Bölümü öğrencileri İngilizce Muafiyet Sınavına girdi.
            Sınav salonuna gelerek öğrencilere başarılar dileyen Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul; “Savunma Teknoloji ve Tarım Bilimleri alanında ihtisaslaşan Üniversitemizde eğitim dili %100 İngilizcedir. Muafiyet sınavını başarıyla geçen öğrencilerimiz 1. sınıfa başlamış olacak. Sınavda, muafiyet için belirlenen başarı düzeyinin altında kalan öğrencilerimiz ise ileriki tarihlerde yapılacak olan kur belirleme sınavı sonuçlarına göre gruplara ayrılarak İngilizce Hazırlık Sınıfı ile eğitimlerine başlayacaklar. Tüm öğrencilerimize eğitim-öğretim hayatları boyunca başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.
            SBTÜ Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından düzenlenen İngilizce Muafiyet Sınavına toplamda 29 öğrenci katıldı.


Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content