SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul’un 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul’un 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Kurtuluş Savaşı’nın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yıl dönümünde sevgi, saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.
“Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz.” diyerek Türk milletinin bağımsızlığına olan düşkünlüğünü dile getiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk; dünya tarihinin istisna şahsiyetlerinden biridir.
Vatanseverliği, askerî alandaki dehası, kazandığı zaferleri ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile Türk milletine önder olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ileri görüşlülüğü ve fikirleri ile dünya tarihinde de itibarlı bir yer edinmiştir.
“Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir.” sözünde anlam bulduğu üzere, kendisi ebediyete irtihal etmiş olsa bile fikirleri ve duyguları Türk milletinin kalbinde yaşayacak, muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma idealiyle kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum.

Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content