SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul’un 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

<b>SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul’un 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı</b>

Kurtuluş Savaşı’nın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. yıl dönümünde sevgi, saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.
Vatanseverliği, askerî alandaki dehası, kazandığı zaferleri ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile Türk milletine önder olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ileri görüşlülüğü ve fikirleri ile dünya tarihinde de itibarlı bir yer edinmiştir.
“Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.” diyerek Türkiye Cumhuriyeti’ne olan inancını dile getiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk; dünya tarihinin istisna şahsiyetlerinden biridir. Büyük Önder Atatürk’ün bu sözünde anlam bulduğu üzere; Kendisi ebediyete irtihal etmiş olsa bile fikirleri ve duyguları Türk milletinin kalbinde yaşayacak ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.
Ebediyete irtihalinin 84. Yıl dönümünde; Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum.


Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content