SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul’un 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

<b>SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul’un 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı</b>

Kurtuluş Savaşı’nın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85. yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Vatanseverliği, askerî alandaki dehası, kazandığı zaferleri ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile Türk milletine önder olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ileri görüşlülüğü ve fikirleri ile dünya tarihinde de itibarlı bir yer edinmiştir.

10 Kasım’larda Büyük Önderimizin aramızdan ayrılışının büyük hüznünü yaşarken, “En büyük eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti’nin bu yıl 100’üncü yılını kutlama onurunu yaşıyoruz.

Dünya tarihinin istisna şahsiyetlerinden biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; kendisi ebediyete irtihal etmiş olsa bile fikirleri ve duyguları Türk milletinin kalbinde yaşayacak ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. 

Atamızın bizlere emanet bıraktığı değerlerimizi koruma ve yaşatma azmiyle geleceğe ışık tutacak, yol gösterecek çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin büyük bir atılım ile hayata geçirdiği savunma sanayi hamlesinin birer neferi olan bizler de; bilim ve teknoloji doğrultusunda hem nitelikli mühendisler yetiştirmeyi hem de bilimsel çalışmalar ile katkı sağlamayı misyon edinmiş durumdayız. 

Ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde; Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum.


Copyright © 2023 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 58100 Merkez/Sivas
Skip to content