SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul’un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

<b>SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul’un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı</b>

Bir milletin hür ve bağımız bir şekilde varlığını devam ettirebilmesinin yolu eğitimden geçer. Tarihin her döneminde eğitim-öğretim faaliyetlerinin en önemli unsuru ise hiç şüphe yok ki öğretmenler olmuştur.
Günümüzde de dünyanın en kutsal ve en değerli mesleklerinden birini icra eden öğretmenlerimiz; bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek emek, özveri, sabır ve hoşgörülü ile; ve hatta canlarını hiçe sayarak bu onurlu mesleğin gereğini layıkıyla yerine getirmektedir.
“Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.” diyen Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu sözleriyle öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yapmıştır.
Büyük bir sorumluluk yüklenerek, dünyanın en kutsal ve en değerli mesleklerinden birini icra eden tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor; Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor; istiklalimizin hafızası, istikbalimizin mimarı, fedakarlığın ve sevginin timsali değerli öğretmenlerimize sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content