SBTÜ Tarafından Yürütülen ORAN Kalkınma Ajansı Projeleri Değerlendirildi

SBTÜ Tarafından Yürütülen ORAN Kalkınma Ajansı Projeleri Değerlendirildi

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) tarafından yürütülen Orta Anadolu (ORAN) Kalkınma Ajansı projeleri değerlendirilerek önümüzdeki süreçte izlenecek yol haritası istişare edildi.
 
ORAN Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ve ORAN Sivas Koordinatörü Yunus Emre Şeker, SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul’u ziyaret ederek ORAN Kalkınma Ajansı projelerinin değerlendirildiği toplantıya katıldılar. 17 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirilen ziyaret ve toplantı programına SBTÜ Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tolga Karaköy ve SBTÜ Genel Sekreteri Kadir Ali Seçer de katıldı.
 
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından programlanan, uygulanan ve kaynağı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bütçesi içinde yer alan merkezi nitelikli bir bölgesel gelişme programı olan Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) ile Mali Destek Programı (MDP) kapsamında desteklenerek SBTÜ tarafından yürütülen projelerin değerlendirildiği toplantıda 2022 yılı çağrılarına ilişkin istişareler de yapıldı. Toplantıda ayrıca Kadın İstihdamının Artırılması Mali Destek Programı kapsamında SBTÜ’de yürütülen proje hakkında Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tolga Karaköy katılımcılara bilgi verdi.
 
SBTÜ tarafından yürütülen ve CMDP kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca desteklenen İleri Alaşımlar Üretim Merkezi Projesinin, Eklemeli İmalat, Vakum İndüksiyon Ergitme ve Döküm, Gaz Atomizasyon Yöntemi ile Metal Tozu Üretimi cihazlarının imalatında gelinen son aşamaların içinden geçtiğimiz zor zamanlara rağmen başarısına vurgu yapan katılımcılar yeni çağrı dönemlerinde de katma değer üretecek yeni projelerin geliştirilmesi konusunda mutabakat sağladılar.
 
Proje bazlı çalışmalara büyük önem ve öncelik verdiklerini söyleyen Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul, “Gerek Üniversitemize gerekse İlimize, bölgemize ve Ülkemize katma değeri yüksek üretim yapacak ve istihdam oluşturacak, bilime ve teknolojiye yenilikçi katkılar sağlayacak özgün ve sürdürülebilir projeler rotaya koyma kararlılığındayız.” dedi.

Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content