SBTÜ’de 2024 Üniversite Tanıtım Fuarı düzenlendi

SBTÜ’de 2024 Üniversite Tanıtım Fuarı düzenlendi

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ), Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) öncülüğünde düzenlenen 2024 Üniversite Tanıtım Fuarı’na ev sahipliği yaptı. 

 

Programın açılış konuşmasını yapan AÜB Kurucu Başkanı ve Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul: “Biz büyükşehirlerde özel şirketler aracılığıyla yapılan fuarların Anadolu’da da yapılmasını hedefledik. Bu fuar sayesinde 11 şehirden 16 üniversite gençlerimizin ayağına giderek kendilerini yakından tanıtma ve üniversite adayı öğrencilerin de ilk ağızdan bilgi almasına olanak sağlıyor. Doğru bölüm tercihlerin yapılabilmesi için bu fuarlar gerçekleştiriliyor.” dedi. 

 

Erciyes Üniversitesi Rektörü ve AÜB Dönem Başkanı Prof. Dr. Fatih Altun ise, “Özellikle AÜB’nin kuruluşundan bugüne kadar Prof. Dr. Mehmet Kul hocamızın Birliğimize çok katkıları olmuştur. Kendisine teşekkürlerimi sunuyorum. Kaliteli eğitim alan, doğru yönlendirilmiş gençlere daha sonraki araştırma geliştirme aşamalarında daha çok ihtiyacımız olduğunu görüyoruz. Bizler gençlerimize kılavuzluk yapmak istiyoruz.” diye konuştu.

 

Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun, “Sivas geçmişten günümüze medreseler şehri olmuştur. Bu misyonla birlikte ilimizde eğitim kültürü oldukça yüksektir. Kısa süre önce kurulmasına rağmen büyük mesafede kat eden Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitemizin Orta Anadolu’da eğitim ve bilim alanında öne çıktığını görüyoruz. Bu fuarları çok anlamlı buluyor ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Konuşmaların ardından 2024 Üniversite Tanıtım Fuarı’nın açılışı gerçekleştirildi.

 

Açılışa müteakip Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul, Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun, Erciyes Üniversitesi Rektörü ve AÜB Dönem Başkanı Prof. Dr. Fatih Altun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar ve il protokolü fuar alanını ve Üniversitemizin modern laboratuvarları ile Optik Tasarım ve İnce Film Kaplama Merkezimizi gezerek ilgili akademik ve idari personelimiz tarafından, buralarda yürütülen bilimsel çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

 

2021 yılında kurulan ve bünyesinde 16 üniversiteyi barındıran Anadolu Üniversiteler Birliği tarafından organize edilen Üniversite Tanıtım Fuarı’nda lise öğrencileri; üniversiteler, bölümler, meslekler, üniversite yaşamı, üniversitelerin sunduğu imkânlar ve kariyer olanakları hakkında bilgilendirildi.
Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content