Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Arasında “Sosyal, Bilimsel ve Teknolojik İş Birliği” Protokolü...

<b>Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Arasında “Sosyal, Bilimsel ve Teknolojik İş Birliği” Protokolü İmzalandı</b>

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) ve Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında 27 Ekim Perşembe günü “Sosyal, Bilimsel ve Teknolojik İş Birliği” protokolü imzalandı.
            SBTÜ Kampüsünde gerçekleştirilen imza programına SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, SBTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tolga Karaköy, SBTÜ Genel Sekreteri Kadir Ali Seçer, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürü Ebubekir Özen ve Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Hasan Yıldırım katıldı.
            İmza programı öncesi konuşma yapan SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul; “Bugün Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında protokol imzalıyoruz. Öğrencilerimizin akademik başarısını önemsediğimiz kadar, sosyal ve kültürel etkinliklerdeki başarısını ve katılımını da önemsiyoruz. Bu kapsamda Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile bir protokol imzalayarak, öğrencilerimizin ve personelimizin sosyal ve sportif faaliyetlerinde İl Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzün kültür ve spor tesislerinden 5 yıl süre ile ücretsiz olarak faydalanmalarının kararını aldık. Bu iş birliği iki kurum arasındaki bağı güçlendirecek, birçok projede de ortak çalışma, bilgi paylaşımı yapma imkânı sunacak. Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı DENEYAP Atölyelerinde ve TÜBİTAK bilim olimpiyatları gibi proje yarışmalarında gençlerimize ve proje ortaklarına Üniversitemiz tarafından bilimsel ve akademik danışmanlık desteği de sağlanacak. Ayrıca ortak projeler geliştirilerek öğrencilerimizin ve gençlerimizin hizmetine sunulabilecek. İl Müdürümüz Erdoğan Tunç Beyefendiye de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu iş birliği Üniversitemiz için önemli bir destek sağlıyor. Çünkü şu andaki mevcut alanımız içerisinde spor tesisimiz mevcut değil. Ama hemen yanı başımızda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün tesisleri var. Üniversitemizin, bu tesislerden ve İl Müdürlüğümüzün antrenör vb. potansiyelinden faydalanacak olması önemli bir kazanımdır.” ifadelerine yer verdi.
Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ise; “Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitemiz yeni kuruldu. Geçen yıllarda yüksek lisans düzeyinde öğrenci alımı olmuştu. Bu yıl da ilk defa lisans öğrencilerimiz Üniversitemiz ile buluştu. Üniversitemizin kampüsü, bizim 4 Eylül Spor Vadimizin hemen yanı başında. Üniversitemizin öğrencilerinin tamamı bizim tesislerimizde sporla iç içe yaşayacak. Sporu yaşam kültürü haline getirecek. Yüksek öğrenim tahsillerini yaparken bir yandan da sporla uğraşmalarını teşvik etmek için kurumsal bir iş birliği yapıyoruz. Ayrıca özellikle Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültemiz ile birlikte İl Müdürlüğümüzün alanlarında uygulamalı tarım politikaları yürütülecek. Bu da bizim için önemli bir adım. Öğrencilerimiz ortak paydamızdır. Öğrencilerimizi geleceğe daha iyi hazırlamak amacıyla tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bilimi temel alarak; Üniversitemizin akademik destekleriyle gerek tarım politikalarında gerekse Gençlik Merkezlerimiz bünyesinde bulunan DENEYAP Teknoloji Atölyelerimizde TEKNOFEST’e hazırlık çalışmalarını Üniversitemiz ile birlikte yürütmeyi arzu ediyoruz. Bunu geçen yıl da yaptık. Bu yıl da aynı şekilde devam edeceğiz, TEKNOFEST’e birlikte hazırlanacağız. Ayrıca Üniversite binamızın girişinde Genç Ofisimizi tefriş ediyoruz. Genç Ofis de açıldığında kurumsal iş birliğimiz çok daha güzel bir anlam kazanacak. Bu protokol çerçevesinde yürüteceğimiz ortak çalışmalar şehrimize ve öğrencilerimize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu. 
            Konuşmaların ardından, SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul ve Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, “Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Arasında Sosyal, Bilimsel ve Teknolojik İş Birliği Protokolü”ne imza attılar.


Skip to content