Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul'un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul'un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Büyük Türk milleti tarih boyunca mandayı ve himayeyi reddetmiş, hür ve bağımsız olarak yaşamayı şiar edinmiştir. Ecdadımızın emanet ettiği bu kutsal topraklar, varlığımızı, birliğimizi, bağımsızlığımızı hedef alan birçok saldırının hezimetle sonuçlanmasına şahitlik etmiştir.
 
Yakın tarihimizde ise dış güçlerin kirli emellerine hizmet eden içimizdeki hainlerin, Fetullahcı Terör Örgütü (FETÖ) yapılanmasıyla milletimizin ve devletimizin içine sinsice sızarak kalkıştıkları hain darbe girişimi, Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile sokaklara çıkan büyük Türk milletimizin, tanklara, uçaklara, ağır silahlara rağmen dünyada eşi ve benzeri görülmemiş onurlu direnişiyle püskürtülmüştür.
 
Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık ve sarsılmaz bir gönül bağıyla bağlı olan milletimiz, varlığına kasteden bu hain darbe girişimini, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, demokrasi uğruna, vatan-millet-özgürlük uğruna, ay yıldızlı şanlı bayrak uğruna, millî ve manevi değerler uğruna TÜRKİYE AŞKIYLA bozguna uğratmıştır.
 
Türkiye, tarih boyunca verdiği büyük mücadeleler sonucu önemli kazanımlar elde etmiş, büyük ve güçlü bir ülkedir. Milletimiz, bu zamana kadar verdiği tüm mücadelelerinde vatan aşkı, millet aşkı, Türkiye aşkı sayesinde başarılı olmuştur. Ülkemizin son yıllarda özellikle havacılık ve savunma sanayisindeki atılımları büyük bir gurur vesilesidir. SBTÜ ailesi olarak bizler de Üniversitemizin yüklendiği misyon çerçevesinde, Türk gençlerinin vatan toprağına, havacılığa ve savunma teknolojilerine ilgisini, sevgisini artırmaya çalışıyoruz. Bu alanlarda bayrağı daha yükseklere taşıyacak nitelikli ve donanımlı mühendisleri ve akademisyenleri yetiştirerek, Ülkemizin atılımlarına Türkiye aşkıyla katkı sağlama kararlılığındayız.
 
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü vesilesiyle; Türkiye Aşkıyla canları pahasına vatan müdafaası yapan, hain darbe girişimi karşısında kendini siper eden halkımıza şükranlarımızı sunuyorum. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimizi minnet ve saygıyla yâd ediyor, sağlıklı bir ömür diliyorum. 


Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content