Sivas Valisi Salih Ayhan SBTÜ'nün 3. Yıl Dönümü Münasebetiyle Rektör Prof.Dr. Mehmet Kul’u Ziyaret Etti

Sivas Valisi Salih Ayhan SBTÜ'nün 3. Yıl Dönümü Münasebetiyle Rektör Prof.Dr. Mehmet Kul’u Ziyaret Etti

Sivas Valisi Salih Ayhan, kuruluşunun 3. yıl dönümü münasebetiyle 18 Mayıs 2021 Salı günü Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul’u ziyaret etti.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlük Binası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ziyarette, rektör yardımcısı, üniversite genel sekreteri, fakülte dekanları ve bölüm başkanları da hazır bulundu.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 7141 sayılı Yükseköğretim Kanunu İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında kurulduğunu ve 27 Aralık 2018 tarihinde rektör ataması yapılarak 2019 yılı Ocak ayı itibarıyla kuruluş çalışmalarının başlatıldığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul, kuruluşundan bugüne kadar geçen süre içerisinde yapılan çalışmalar ve gelinen nokta hakkında kısa bir brifing verdi. Üniversitenin akademik ve idari birimleri, yerleşkeleri, personel durumu, bilimsel yayın çalışmaları, projeleri, üniversite-sanayi iş birlikleri, ar-ge alt yapı kuruluş çalışmaları, lisans üstü eğitim-öğretim faaliyetleri vb konularda kısa bilgiler veren Rektör Kul, 2021 yılı güz döneminde Gültepe Mahallesindeki 16.500 m2 lik Derslikler ve Merkezi Birimler binası inşaatının tamamlanması ile birlikte Üniversitemize ait kampüs alanına taşınılacağını ve 2022 yılı güz döneminde de lisans programlarına öğrenci alınmasına başlanacağını söyledi.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul; “Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitemiz, akademik-idari personelimiz ve öğrencilerimiz ile birlikte, Türk yükseköğretim alanında ve üniversite-sanayi iş birliğinde yenilikçi yaklaşımlarla, akademik birikimi sektöre aktararak bilgiyi ürüne dönüştüren, uluslararası saygınlığa sahip araştırma üniversitesi olma vizyonuyla emin adımlarla çalışmalarını sürdürmektedir. Sayın Valimiz Salih Ayhan, Üniversitemizle ilgili tüm konularda her zaman yanımızda yer almakta ve bizlere destek olarak güç vermektedir. Kuruluş yıl dönümümüz vesilesiyle yapmış oldukları nazik ziyaretleri dolayısıyla kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin Sivas İlimiz için çok önemli bir değer olduğunu belirten Vali Salih Ayhan;  “Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesini önemsiyorum. Üreteceğiniz yapacağınız bütün projelere hem Sivas Valiliği olarak hem paydaş olarak hem de finans kaynağı olarak imkanlar ölçüsünde destek vermeye hazırız. Kuruluşunuzun 3. yıl dönümünü kutluyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum” dedi.Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content