Sözde Ermeni Soykırımı İddiasını Reddediyor ve Kınıyoruz

Sözde Ermeni Soykırımı İddiasını Reddediyor ve Kınıyoruz

“Ermeni soykırımı” iddianın da ötesinde, hiçbir şekilde kabul edilmeyecek çok büyük bir yalandır. Köklü bir geçmişe sahip olan Türk milleti; tarih boyunca pek çok mazluma kucak açmış, her zaman zulmün karşısında yer almış, tıpkı bugün olduğu gibi kimsesizlere kol kanat germiştir.
Türk milleti; geçmişten beri bu topraklar üzerinde bulunan tüm insanlarla milliyeti, etnik kökeni, dini, dili, inancı ne olursa olsun barış içinde kardeşçe yaşamıştır. 
Hal böyle iken; ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 Ermeni olayları ile ilgili soykırım iddiaları gerçeklerle bağdaşmamaktadır. Tarihte yaşanan birtakım olayların, bugün siyasi hesaplar uğruna yalan ve iftirayla çarpıtılması ve soykırım iftirasıyla dünyaya sunulmaya çalışılması çok büyük bir hezeyandır.
1915 olaylarıyla ilgili arşivlerin tüm taraflarca ortaya konması ve konunun bilimsel yaklaşımla ele alınması, sözde soykırım iddialarının tamamıyla asılsız olduğunun en büyük kanıtı olacaktır.
Bu sebeple; bilimsel gerçeklerden uzak ve altı boş bir yalandan ibaret olan sözde Ermeni soykırımı iddialarıyla birlikte, bu çerçevede alınacak her türlü kararı şiddetle reddediyor ve kınıyoruz.

Copyright © 2023 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 58100 Merkez/Sivas
Skip to content