Teknoloji Transfer Ofislerinin Kuruluşu ve Dünyadaki Örnekleri Konulu İstişare Toplantısı Yapıldı

Teknoloji Transfer Ofislerinin Kuruluşu ve Dünyadaki Örnekleri Konulu İstişare Toplantısı Yapıldı

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin ev sahipliğinde, Hitit Üniversitesi ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesinin katılımıyla “Teknoloji Transfer Ofislerinin Kuruluşu ve Dünyadaki Örnekleri” konulu istişare toplantısı yapıldı.
Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ve Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul’un katılımıyla 16 Aralık 2021 Perşembe günü Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen istişare toplantısında, teknoloji transfer ofislerinin ülkemizdeki ve dünyadaki kuruluş modelleri ile ortak bölgesel teknoloji transfer ofisi kurulumu konularında fikir alışverişinde bulunuldu. Ayrıca üniversiteler arası ortak yürütülebilecek çalışmalar hususunda değerlendirmeler yapıldı.
Toplantıya, Hitit Üniversitesinden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam, Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seyfi Polat ve Dr. Öğr. Üyesi Sertaç Samed Seyitoğlu, Sivas Cumhuriyet Üniversitesinden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Yekbaş, Sivas Cumhuriyet TEKNOKENT Genel Müdürü Doç. Dr. Serdar Mercan ile Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meftuni Yekeler, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Mühendislik Temel Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhammet Fatih Kılıçaslan, Makine Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Emre Yurtkuran, Dr. Öğretim Üyesi Nazım Babacan, Genel Sekreter Kadir Ali Seçer ve Projeler Ofisi Genel Koordinatörü Engin Erkan katıldı.


Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content