Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 100. Yılı ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 100. Yılı ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açılışının 100. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sultan Şehir Sivas’tan TBMM’nin açılışının 100. yılını ve 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemine şahitlik etmiş Türk Milletinin ve Devletinin bekası için kilit rol üstlenmiş olan Sivas, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılma sürecinin de en önemli adımlarının atıldığı il olmuştur. Tarihin bu zorlu ve önemli döneminde verilen milli mücadelenin ardından açılan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz halkın tek ses olmasını sağlamış ve ülkemizi bugünkü çağdaşlığa taşımıştır.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” diyerek, millet iradesinin her şeyin üzerinde olduğunu belirtmiş, Millet Meclisinin açıldığı bu önemli günü çocuklara armağan etmiştir. Bu vesileyle Millet Meclisimizin açılışının 100. yılını ve aydınlık yarınlarımız çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content