Üniversite-Sanayi Bağı Güçleniyor

Üniversite-Sanayi Bağı Güçleniyor

Üniversitemiz ve Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Sivas Şubesi arasında “Üniversite-Sanayi İş Birliği Protokolü” imzalandı.
Üniversitemiz Rektörlük hizmet binasında gerçekleştirilen imza töreninde İş Birliği Protokolüne ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet KUL, “İmzaladığımız bu protokol ile Üniversitemiz ve ASKON arasında iş birliğini güçlenecek. Üniversitemizde geliştirdiğimiz AR-GE ve proje çalışmalarında elde edilen nihai ürünlerin ticarileştirilmesi, üretilmesi ve pazarlanması hususunda ASKON ve üyeleri ile iş birlikleri gerçekleştireceğiz” dedi.
 
ASKON Sivas Şubesi Başkanı Kadir DARICIK ise “Her geçen gün hızla büyüyen ve kısa süre içerisinde önemli gelişmelere imza atan Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile iş birliği yapıyor olmamız ASKON Sivas Şubesi üyelerimiz tarafından memnuniyetle karşılandı. Üniversitede geliştirilen projelerin ASKON üyesi iş adamları aracılığıyla ilimize ve ülkemize maddi değer olarak dönüşü sağlanacak. İmzaladığımız protokolle çeşitli projeler yapılacak, ortak bilimsel, kültürel ve uluslararası düzeyde organizasyonlar yapılması sağlanacak.  Bu iş birliği ile iş adamlarımız ve akademisyenlerimiz buluşacak, ilimize ve ülkemize önemli faydalar sağlayacak” ifadelerine yer verdi.  

Copyright © 2023 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 58100 Merkez/Sivas
Skip to content