Üniversitemiz 2021 Afet Eğitim Yılı Kapsamında İş Birliği Protokolü imzaladı

Üniversitemiz 2021 Afet Eğitim Yılı Kapsamında İş Birliği Protokolü imzaladı

2021 Afet Eğitim Yılı programı kapsamında Sivas Valiliği, Üniversitemiz, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü arasında “Afet Farkındalık Eğitimi” iş birliği protokolü imzalandı.
Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet KUL “Yaptığımız protokol bir Sosyal Sorumluluk Projesidir. Toplumsal fayda sağlayan bu derece önemli bir projede, seve seve yer aldık. Bu doğrultuda gerekli desteği vermeye hazırız.” ifadelerine yer verdi.

İmza töreninde konuşan AFAD İl Müdürü Nazif Ekinci, AFAD'ın yaptığı çalışmalarda her iki Üniversitemizin çok değerli katkılar sunduğunu dile getirerek yaptıkları ve bundan sonra yapacakları katkılardan dolayı her iki Rektörümüze ve AFAD'ın yaptığı bütün çalışmalarda verdikleri destek için Sayın Valimiz Salih AYHAN'a teşekkür etti.
 
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız AFAD'ın kendisini sürekli yenileyen ve geliştiren bir kurum olduğunu, bu protokolle birlikte 2021 Eğitim Yılında kendilerine düşen her konuda yardımcı olmaya hazır olduklarını ifade etti.
 
Sivas Valisi Sayın Salih Ayhan, Sivas'ta çok güzel kurumsal birliktelik olduğunu söyleyerek, Sivas ilimizin de aralarında bulunduğu 7 ilin İl Afet Risk Azaltma Planını (İRAP) hazırladığını ifade ederek İRAP'ın hazırlanma sürecindeki Akademik katkılarından dolayı Üniversitelerimize teşekkür etti. Bu plan ile ilimizin afetler açısından fotoğrafı çekildi. İlimiz için 4 Amaç, 16 Hedef ve 265 Eylem tespit edildi. Bu konudaki çalışmalar devam etmektedir. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun talimatlarıyla başlatılan 2021 Afet Eğitim Yılı kapsamında Sivas ilimiz için konulan 400.000 kişiye Afet Farkındalık Eğitimi verilmesi hedefinin yıl sonu itibariyle tutturulması için ilimizde yoğun çalışmalar yürütüldüğünü ifade eden Sayın Valimiz Salih AYHAN, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content