Üniversitemiz ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

            Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğünde düzenlenen törene, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız katıldı.

            Protokole göre iki üniversite arasında yapılacak olan eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, sosyal, kültürel, bilimsel ve teknik çalışmalarda karşılıklı iş birliği amaçlanıyor.

            Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız İki üniversite arasında yapılan iş birliğinin önemine değinerek, “Sivas bilim şehri olarak bilinir. İkinci üniversite uzun zamandır konuşuluyordu, nihayet Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi kuruldu. Fakat altyapısının oluşması için zamana ihtiyacı var. Bu protokolle hem lisansüstü eğitime başlayacağız hem de üniversitemizin imkânlarını Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile birlikte kullanacağız. Yeni kurulan üniversitelere Teknokent kurulmuyor. Bizim Teknokentimiz var, ortak olacağız ve daha iyi işler yapacağız. Yine CÜTAM dediğimiz Merkezî laboratuvarımız da ortak kullanılacak. Bu protokolle birlikte iki üniversite arasında yapılması gerekenleri imza altına aldık. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

            Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Kul ise imza töreninde, “Üniversitemizin kuruluşunda vermiş olduğu desteklerden dolayı Sayın Rektörümüze çok teşekkür ederim. Şu anki mevcut altyapımız, hedefimiz olan yüksek lisans eğitimi için yeterli değil. Lisansüstü eğitime başlayabilmemiz için Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İleri Teknoloji Araştırma ve Teknoloji Merkezi’nin altyapısını kullanmak istiyoruz. Aynı zamanda lisansüstü öğrencilerimiz Sivas Cumhuriyet Üniversitesinin sosyal imkânlarından faydalanabilmesi için de bu protokolü imzalıyoruz. Kamu kaynaklarının etkin kullanılması için Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde olmayan altyapı imkânlarını da kendi üniversitemizde kurup araştırmacıların, akademisyenlerin, öğrencilerin faydalanmasını istiyoruz.” dedi. 


Copyright © 2023 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 58100 Merkez/Sivas
Skip to content