Üniversitemiz ile TÜBİTAK SAGE Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ile TÜBİTAK SAGE Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

            Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Savunma Sanayii Araştırma Ve Geliştirme Enstitüsü (TÜBİTAK SAGE) arasında araştırma-geliştirme, proje uygulamalı lisansüstü eğitimi kapsayan çerçeve işbirliği protokolü imzalandı.  TÜBİTAK SAGE’ de imzalanan Protokolü Üniversitemiz adına Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet KUL, TÜBİTAK SAGE adına ise Enstitü Müdürü Gürcan OKUMUŞ imzaladı.

            Bu çerçeve protokol kapsamında düzenlenecek alt protokollerle TÜBİTAK SAGE ile Üniversitemiz arasında Savunma sanayi odaklı ortak lisansüstü programlar, sanayideki problemlerin çözümüne yönelik Yüksek lisans ve doktora tezleri belirlenebilecek, ortak Ar-Ge ve projeler yürütülebilecek.

            Hedef olarak Savunma Sanayi alanında ihtisaslaşmayı seçen Üniversitemiz bu hedefe doğru ilk adımını böylece atmış oldu. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet KUL, Savunma Sanayii alanında başarılı işler yapan SAGE gibi diğer kamu ve özel kurumlarla da görüşmelerin sürdüğünü ve onlarla da benzer protokoller imzalanacağını belirtti. 


Copyright © 2023 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 58100 Merkez/Sivas
Skip to content