Üniversitemiz Tarafından Düzenlenen “Sınav Kaygısını İyi Yönetme” Konulu Konferans Büyük Bir Katılımla Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Tarafından Düzenlenen “Sınav Kaygısını İyi Yönetme” Konulu Konferans Büyük Bir Katılımla Gerçekleştirildi

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi tarafından, üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere, velilere ve öğretmenlere yönelik olarak düzenlenen “Sınav Kaygısını İyi Yönetme” konulu konferans öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin katılımıyla gerçekleştirildi.
SBTÜ’nün sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında organize edilen ve Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hatice Gülsen Erden’in konuşmacı olarak katıldığı Konferans, 8 Nisan 2022 Cuma günü saat 14.00’te Şems-i Sivasi İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
Konferansta öğrencilere önemli tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Hatice Gülsen Erden;
·         Kaygı ve Sınav Kaygısı Tanımı,
·         Kaygı Belirtileri,
·         Sınav Kaygısı Düşünce İçeriği,
·         Sınav Kaygısı Nedenleri,
·         Sınav Kaygısını Tetikleyen Etkenler,
·         Yapılabilecekler, Sınava Verimli Hazırlanma,
·         Engeller, Otomatik Düşünceler, Olumsuz Bilişler,
·         Baş Etme,
·         Kolaylaştırıcı Egzersizler,
·         Ders Çalışma Yöntemleri konularına yer verdi.
Konferansın ardından Prof. Dr. Hatice Gülsen Erden’e plaket ve çiçek takdim eden SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, “Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordine içerisinde yürütmekte olduğumuz Lise Öğrencilerine Üniversite Tanıtım ve Mesleki Rehberlik Programı kapsamında 16 ilçemizde ve İl Merkezindeki liselerimizde üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerimizle buluştuk. Bu programlarda uyguladığımız anketlerde, öğrencilerimizin önemli bir bölümünün sınav kaygısı yaşamakta olduğunu tespit ettik. Bu tespitten hareketle, Üniversitemizin sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında, Sınav Kaygısını İyi Yönetme konulu bir konferans düzenledik. Çok verimli, çok güzel bir konferans oldu. Prof. Dr. Hatice Gülsen Erden hocamıza ve programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Copyright © 2024 Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,Gültepe Mahallesi Mecnun Otyakmaz Caddesi No:1 Merkez/Sivas
Skip to content